Reklamy sklepów motoryzacyjnych
Polecane sklepy motoryzacyjne zwykle posiadają bardzo dobre oceny wśród klientów. Takie oceny mogą być przez nich zamieszczane na stronach internetowych oraz w gazetach codziennych. Wiele osób przekazuje także swoje dobre opinie odnośnie sklepu motoryzacyjnego również w sposób bezpośredni podczas codziennej rozmowy. Nie zmienia to jednak faktu, że znane sklepy motoryzacyjne zamieszczają ich reklamy w widocznych częściach miast oraz na różnych portalach internetowych. Dzięki temu mogą one zyskiwać cały czas nowych klientów. Pracownicy takich sklepów zajmują się także rozdawaniem ulotek reklamujących ich działalność. Takie ulotki rozdawane są zwykle przy warsztatach samochodowych lub na stacjach paliw.
Fachowa obsługa w sklepie motoryzacyjnym
Fachowa pomoc motoryzacyjna świadczona jest w warsztatach oraz na stacjach paliw i na myjniach samochodowych. Jednak taką fachową pomoc będzie można otrzymać także w sklepie motoryzacyjnym. Wówczas osoby pracujące w takich sklepach będą towarzyszyły swoim klientom podczas robienia w nich zakupów. Jest to bardzo ważne zwłaszcza dla osób po raz pierwszy robiących zakupy w takim sklepie, dla których wybór najlepszego towaru jest bardzo trudny. Tymczasem prawdziwy fachowiec już po krótkiej rozmowie będzie potrafił stwierdzić, jakiego rodzaju część samochodowa może się okazać najlepsza do konkretnego samochodu. Dzięki temu będzie można od razu korzystać ze swojego samochodu. Wpłynie to także na obniżenie kosztów jego użytkowania.
bęben hamulcowy
Budowa
Szczęki hamulcowe
Do podstawowych elementów hamulca bębnowego zaliczają się:
bęben hamulcowy ? ruchomy człon hamowany.
szczęki hamulcowe ? nieruchomy człon hamujący, wyposażony w okładziny cierne. W trakcie hamowania szczęki naciskane rozpieraczem wykonują niewielki ruch ? obrót o bardzo mały kąt. W standardowych konstrukcjach występują dwie szczęki. Szczęka obracająca się zgodnie z kierunkiem obrotu bębna nazywana jest szczęką współbieżną, natomiast szczęka obracająca się przeciwnie do kierunku obrotu bębna ? szczęką przeciwbieżną.
rozpieracz szczęk ? sterowalny element odpowiedzialny za docisk szczęk do bębna. Najczęściej jest to siłownik hydrauliczny lub element mechaniczny (np. krzywka). W niektórych konstrukcjach stosowana jest większa liczba rozpieraczy. Rozpieraczem steruje zewnętrzny mechanizm sterujący.
sprężyna odciągająca ? element odpowiedzialny za powrót oraz utrzymanie szczęk w pozycji braku styku z bębnem.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Hamulec_b%C4%99bnowy