Mała czarna sukienka. Cytat z Wikipedii
Mała czarna ? potoczne określenie krótkiej, nieskomplikowanej sukienki w kolorze czarnym, spopularyzowanej w latach dwudziestych XX wieku przez projektantkę mody Coco Chanel.
Magazyn Vogue określił tę sukienkę nazwą "Ford", ponieważ tak jak samochody Henry'ego Forda była ona szeroko dostępna i w jednym kolorze. Sukienka Chanel została zaprojektowana w taki sposób, aby nie było na niej widać żadnych plam, i aby wyglądała w niej dobrze każda kobieta niezależnie od sylwetki.
"Mała czarna" jest uważana przez wiele kobiet za podstawowy składnik damskiej garderoby. Uważa się, iż każda kobieta powinna posiadać prostą, elegancką czarną sukienkę-bazę, która może być przy pomocy dodatków rozbudowywana bądź upraszczana, zależnie od okazji. Ta sama czarna sukienka koktajlowa może stać się strojem wieczorowym po dodaniu odpowiedniej biżuterii, ozdób czy po zmianie obuwia, natomiast strojem biznesowym ? po nałożeniu prostego żakietu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mała_czarna
Czym są spodnie? Wikipedia wyjaśnia
Współczesne spodnie składają się z dwóch nogawek zszytych razem w tylnej części. W części przedniej nogawki zostają niezszyte tworząc rozporek, który ułatwia mężczyźnie oddawanie moczu bez konieczności zdejmowania spodni. Rozporek jest zapinany przy użyciu 3?4 guzików, nap lub zamka błyskawicznego. Zarówno guziki, jak i zamek ukryte są pod warstwą materiału. Wykończenie rozporka wraz z zapięciem nazywa się szlicem. Górna część spodni zaopatrzona jest w pasek zakończony w przedniej części elementem do zapinania. Może to być guzik, czasem dwa, haftka lub napa. Spodnie męskie posiadają kilka kieszeni, dwie przednie, jedna lub dwie tylne i czasem dodatkowo, jedna mała umieszczona bezpośrednio pod pasem lub ukryta w prawej przedniej kieszeni, przeznaczona oryginalnie na zegarek, a obecnie głównie na prezerwatywę, kostkę do gitary lub monety. Często taka mała, ukryta kieszeń występuje również w prawej kieszeni marynarki.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Spodnie
Ubiór w pracy
W zależności od naszej profesji, ubiór może mieć większe lub mniejsze znaczenie. Istnieją oczywiście zawody, w których możemy nosić wybrany przez nas, dowolny strój. W niektórych przypadkach wymagane jest noszenie specjalnego uniformu, jak na przykład podczas prac w zakładach przemysłowych. Niektóre profesje wymagają jednak przestrzegania ściśle określonych zasad, dotyczących nawet wysokości obcasa dla kobiety.
Do takich zawodów należą przede wszystkim prace w administracji czy korporacjach finansowych. Tak zwany dresscode ? obowiązek przychodzenia do pracy w określonym stroju ? jest bardzo rozpowszechniony zwłaszcza w miejscach pracy w dużych miastach, chociaż nie zawsze jest to regułą.