Na temat dentystów i leczeniu u nich zębów

ć się do protetyka. Niezależnie od tego, w jakim wieku jest osoba przychodząca do protetyka będzie ona mogła liczyć na otrzymanie kompleksowej pomocy. Na początku każdej wizyty zostanie zapytana o to, w jakich okolicznościach stra

Na temat dentystów i leczeniu u nich zębów leczenie kanałowe Żory

Zabiegi protetyczne

Osoby w starszym wieku muszą korzystać z zabiegów protetycznych. Zdarza się coraz częściej, że również osoby młode, które uległy jakiemuś wypadkowi muszą udawać się do protetyka. Niezależnie od tego, w jakim wieku jest osoba przychodząca do protetyka będzie ona mogła liczyć na otrzymanie kompleksowej pomocy. Na początku każdej wizyty zostanie zapytana o to, w jakich okolicznościach straciła posiadane przez siebie zęby i dlaczego uważa, że posiadane jeszcze przez nią zęby nie są w dobrym stanie. Dopiero po takiej rozmowie protetyk dokładnie obejrzy jamę ustaną i określi jej stan. Na tej podstawie będzie mógł podjąć decyzję o tym, jakiego rodzaju proteza może się okazać najlepsza u konkretnego pacjenta oraz o tym, w jaki sposób zostanie ona wykonana.


Protetyka stomatologiczna , krótka definicja z Wikipedii

Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe (proteza ruchoma śluzówkowo-ozębnowa), protezy nylonowe, lub acetalowe, a do stałych m.in. korony i mosty (metalowe-lane, licowane porcelaną na podbudowie metalowej oraz pełnoceramiczne).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna


W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje

Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (niedające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna



© 2019 http://www.angielski.wlocl.pl/