Elementy zamienne - ostrza
Inwestując w przycinak Greencut, możemy być przede wszystkim zadowoleni z faktu że do pudełka z narzędziemu dostajemy od razu dużo elementów zamiennych, które na pewno będą się zużywać przy intensywnej eksploatacji.
Najistotniejszym elementem wymiennym, który rzecz jasna dostajemy w pakiecie, są ostrza. Tutaj z radością donoszę, że przy zakupie Greencut'a otrzymujemy ich w sumie 20, w tym 10 prostych i 10 hakowych. Jest to miły bonus, ponieważ takiej ilości na pewno szybko nie zużyjemy, więc przynajmniej o to nie będziemy się prędko martwić.
Pozostaje nam jedynie zapewnienie sobie odpowiedniej ilości wykładziny do cięcia i dużo zapału do pracy! Wszystko inne przycinak Greencut zapewnia w komplecie.
Wymienny kątownik prowadzący
Greencut w swoim wyposażeniu posiada jedno całkiem ciekawe rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwia docięcie materiału położonego na zakładkę - umożliwia on wymianę kątownika prowadzącego.
Wszystko sprowadza się do dwóch śrub znajdujących się z tyłu urządzenia, które przytrzymują kątownik prowadzący. Po ich odkręceniu możemy dokonać wymiany tego elementu na taki który posiada 4mm lub 2mm krawędź oporową, przy pomocy której możemy dopasować się do już położonej warstwy wykładziny. Nie potrzeba żadnych pomiarów czy rysowania linii - wystarczy przyłożyć przycinak, oprzeć go o przyklejony materiał i poprowadzić jedno, gładkie cięcie. Wybór elementu uzależniamy tylko od grubości wykładziny.
Zdawać by się mogło że 2-4mm cienkiej blachy nic nie znaczą, jednak jakże ułatwiają życie w tym przypadku. Modułowość tego elementu oznacza również, że nawet w razie wygięcia nie będzi problemu z jego naprawą czy zamianą.
Do czego używamy tego narzędzia
Zastanawiało Was kiedyś co tak na prawdę tniemy? Otóż Wikipedia pędzi z odpowiedzią na to pytanie:
Linoleum ? materiał składający się z warstwy barwionej w masie utwardzonej masy plastycznej (o podstawowym składzie: olej lniany, kalafonia i mączka drzewna lub korkowa), nałożonej na płótno jutowe (lub podobną tkaninę), stosowana głównie jako wykładzina podłogowa, ale również jako materiał na matryce linorytowe. Technologia produkcji linoleum została opatentowana w 1860 roku przez Anglika, Fredericka Waltona. Mimo, iż w drugiej połowie XX wieku wykładziny PVC niemal całkowicie zastąpiły linoleum, jego nazwa wciąż znajduje się w powszechnym użyciu
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Linoleum