Woda zasilająca centralne ogrzewanie ogrzewana jest
Obecnie najczęściej stosowane są grzejniki płytowe zbudowane ze zgrzewanych płyt stalowych. W nowych instalacjach centralnego ogrzewania praktycznie nie są już stosowane grzejniki żebrowe, mimo że w niektórych rozwiązaniach modułowość konstrukcji pozwala na dodanie większej liczby żeber, a dzięki temu prostą zmianę mocy grzejnika. Przez grzejnik przepływa gorąca woda lub para, która zazwyczaj nie pochodzi bezpośrednio z elektrociepłowni. Woda zasilająca centralne ogrzewanie ogrzewana jest w wymienniku ciepła przez wodę z sieci ciepłowniczej, lub w kotle, a następnie płynie do odbiorników ciepła jakimi są grzejniki.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzejnik
Komputeryzacja pomiarów elektryczności
Bardzo często w elektryce są wykorzystywane różne programy komputerowe. Służą one nie tylko do projektowania sieci elektrycznych w nawet najdrobniejszych detalach, ale także sprawiają, że można za ich pomocą monitorować stan działającej już instalacji. Dzięki programom komputerowym monitorowanie stanu instalacji elektrycznej stało się wręcz banalnie proste. Podpięcie instalacji do oprogramowania o określonych funkcjach pozwala na przykład dokonywać pomiarów rezystancji w instalacjach elektrycznych oraz innych właściwości, których pomiar w sposób bezpośredni musiałby być przeprowadzony w bardziej skomplikowanej formule.
Centralne ogrzewanie Rodzaje grzejników i kilka faktów z Wikipedii
Wady i zalety:
Grzejniki radiatorowe są obecnie wypierane przez grzejniki konwekcyjne. Powietrze przepływa na zewnątrz radiatora. Radiator ma rozwiniętą powierzchnię zewnętrzną, wykonywaną przez wyprofilowanie, wytłoczenie lub przyspawanie pasów blachy do rury w której płynie czynnik grzejący.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_ogrzewanie