Pierwsze zakupy po porodzie

lub matce brakuje pokarmu, a wówczas trzeba podawać dziecku mleko w butelce. Takie podawanie mleka dziecku jest również bardzo wygodne w momencie, kiedy matka dziecka pracuje w różnych miejscach i musi zabierać ze sobą dziecko do

Pierwsze zakupy po porodzie

Wygodne korzystanie z butelki przeznaczonej dla niemowlęcia

Każde niemowlę może być karmione zarówno piersią, jak i butelką. Zdarza się, że niemowlę nie potrafi spokojnie spożywać mleka lub matce brakuje pokarmu, a wówczas trzeba podawać dziecku mleko w butelce. Takie podawanie mleka dziecku jest również bardzo wygodne w momencie, kiedy matka dziecka pracuje w różnych miejscach i musi zabierać ze sobą dziecko do pracy i tam go karmić.

Na szczęście buteleczki dla niemowląt sprzedawane są w sklepach dla dzieci oraz w aptekach, drogeriach i sklepach samoobsługowych. Korzystanie z takich buteleczek pozwala na przygotowanie dla dziecka bardzo smacznego posiłku, który będzie stanowiło mleko z odżywczymi dodatkami. Dzięki temu niemowlę będzie na pewno dużo chętniej spożywało codzienne posiłki.


Krótko o smoczku do butelki

Smoczek ? gumowy (lub z tworzywa sztucznego) kapturek z małym otworem na czubku zakładany na butelkę umożliwiający sztuczne karmienie niemowląt. Smoczek funkcjonalnie zastępuje brodawkę sutkową matki, umożliwiając dziecku ssanie. Smoczki należy przechowywać wygotowane, w zamkniętych naczyniach

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Smoczek_(do_butelki)


Klocki - definicja w Wikipedii

Klocki ? zabawka dziecięca w formie różnokolorowych wielościanów, wykonana zazwyczaj z tworzywa sztucznego (najczęściej plastiku) bądź drewna. Głównym zadaniem klocków jest budowanie zdolności przestrzennych i kreatywnych dziecka: poprawiają chwytliwość dłoni, budzą kreatywność i poruszają wyobraźnię.

Popularną odmianą klocków są np. klocki Lego i Cobi, służące do zabawy wielokrotnej (możliwość powtórnego składania i rozkładania budowli w różnych kombinacjach). Konstrukcyjne możliwości klocków zwiększają się z każdym kolejnym rokiem, a producenci tworzą różne opcje ich łączenia: przez nakładanie klocków jeden na drugi, sczepianie ich ze sobą, zahaczanie i łączenie na magnes.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klocki



© 2019 http://www.angielski.wlocl.pl/