Różnice w konstrukcji podnośników
Można wyróżnić kilka rodzajów podnośników koszowych, między innymi przegubowe, teleskopowe, specjalistyczne, czy choćby nożycowe. Podnośniki mogą być osadzone na samochodach lub też mogą być samobieżne. Wysięgnik podnośnika może być napędzany pneumatycznie bądź też hydraulicznie.
Niestety koszt zakupu takiego podnośnika sięga nawet kilkudziesięciu tysięcy z tego powodu większość ludzi po prostu wynajmuje je razem z operatorem. W ten sposób mogą wykorzystać podnośnik do przeprowadzonych przez nich pracy na wysokościach bez konieczności zakupu całej maszyny.
Można zacząć się zastanawiać kto wynajmuje podnośniki
Można zacząć się zastanawiać kto w ogóle wynajmuje podnośniki koszowe? Jednak jak wstępnie mogłoby się wydawać wynajem podnośników to nie taka niszowa branża. Wiele osób, w tym również właścicieli domków jednorodzinnych mogą znaleźć się w potrzebie wykonania pewnych prac związanych z konserwacją dachu, montażem rynien bądź naprawą komina.
I są to tylko niektóre przykłady sytuacji, w których przyda się podnośnik koszowy, który jest znacznie bezpieczniejszy niż zastosowanie drabiny. Trudniej z niego spaść a kosz w wysięgniku jest dodatkowo zabezpieczony przed wypadnięciem. Wiele firm oferuje również wynajem podnośnika łącznie z operatorem co zwiększa bezpieczeństwo przeprowadzanych prac
Krótka definicja z Wikipedii. Żuraw (urządzenie dźwignicowe)
Ze względu na mobilność konstrukcji mówi się o żurawiach stacjonarnych, przenośnych, przewoźnych, pokładowych, samochodowych i samojezdnych.
Głównym parametrem żurawia jest maksymalny moment obciążający ? iloczyn maksymalnego możliwego do podniesienia przez urządzenie ciężaru w tonach oraz poziomej odległości od punktu podparcia wysięgnika mierzonej w metrach. Jego jednostką jest tonometr (Tm).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żuraw_(urządzenie_dźwignicowe)