Generalnie to już podstawa dla każdego przedsiębiorcy, jedne są fajniejsze, a pozostałe gorsze, ale w sumie każda musi wypełnić parę ważnych funkcji. Jakich? Zapraszam do przeczytania.
Dokument HTML, czym jest?
Dokument HTML ? plik tekstowy odczytywany przez przeglądarkę internetową, zazwyczaj mający rozszerzenie .HTM lub .HTML.
Dokument HTML zawiera co najmniej dwa rodzaje tekstu: treść merytoryczną i znaczniki języka HTML sterujące wyświetlaniem treści. Może również zawierać kod rozmaitych języków skryptowych, jak PHP, JavaScript itd. oraz znaczniki kaskadowych arkuszy stylów.
Cały dokument jest objęty podstawowymi znacznikami sygnalizującymi rodzaj dokumentu: .
W ramach znaczników dokument HTML składa się z dwóch podstawowych bloków: części nagłówkowej oraz ciała dokumentu.
Część nagłówkowa, objęta znacznikami , zawiera podstawowe informacje opisujące dokument, jak użyta strona kodowa (np. Unicode, ISO-8859-2), tytuł dokumentu, wyrazy kluczowe, słowny opis dokumentu, autor itd. Część nagłówkowa jest wykorzystywana przez sieciowe wyszukiwarki do tworzenia baz danych o stronach znajdujących się w Internecie.
Ciało dokumentu, objęte znacznikami , zawiera właściwą treść dokumentu, czyli tekst, grafikę, odsyłacze itd. Użyte w dokumencie znaczniki HTML decydują o tym, jak są wyświetlane poszczególne fragmenty tekstu (np. pogrubienie czcionki, wyświetlenie obramowania grafiki, wyrównanie do prawego marginesu zawartości komórki w tabeli, oddzielenie akapitów itp.).
Dokumenty HTML, jako pliki tekstowe, można redagować w dowolnym edytorze do opracowania tekstu (np. Notatniku w systemie Windows), jednak do redagowania zaleca się stosowanie wyspecjalizowanych edytorów HTML - pracujących w trybie tekstowym lub graficznym - które ułatwiają i przyspieszają tworzenie dokumentu oraz zabezpieczają w dużym stopniu przed popełnianiem błędów składniowych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dokument_HTML
Webmaster
Przed przystąpienie do samodzielnego stworzenia strony należy się porządnie do tego przygotować. Oprócz czystej wiedzy teoretycznej, osoba która chce zajmować się tworzeniem stron powinna mieć jako takie poczucie estetyki, najlepiej żeby potrafiła obsługiwać programy graficzne ale rysowanie na papierze również się przyda. Języki używane do tworzenia stron powinny być opanowane perfekcyjnie, zwłaszcza na poziomie podstawowym. Co do języków programowania również warto znać PHP, ponieważ może się zdarzyć że będzie potrzebny jakiś skrypt i najwygodniej będzie go napisać w PHP właśnie.
Najważniejsze jednak jest doświadczenie, bowiem bez niego utworzenie profesjonalnej strony będzie dość czasochłonne i trudne. Dlatego firmy raczej zatrudniają webmasterów już z jakimś portfolio, aby nie musieć ich uczyć pewnych standardów i zasad tworzenia stron na potrzeby biznesowe.
Strona dla biznesu
Identyfikacja wizualna firmy to w dzisiejszych czasach nie tylko logotyp, banner czy ulotka informacyjna. Coraz większą rolę odgrywają w całym procesie strony www, ładnie i dobrze wykonana strona internetowa potrafi zdziałać cuda. Projekt graficzny powinien zwracać uwagę na najważniejsze treści na stronie, przedstawić ofertę w jak najlepszym świetle, co jasno przekłada się na efekt w postaci większej ilości klientów.
Dopasowana strona www może stać się ikoną twoje firmy, czymś po czym ludzie będą ją identyfikowali i rozpoznawali. Pierwszą rzeczą jaką będą kojarzyć po usłyszeniu nazwy to Twoja witryna w internecie. Przy dzisiejszej dostępności nowych technologii stworzenie strony www to dość tanie przedsięwzięcie, mogące zamknąć się w liczbie trzycyfrowej.