Z wizyta u weterynarza

wykwalifikowanego weterynarza. Nie każdy gabinet jest dobry.Regularne badania. Czy warto?Warto. Regularne badania naszego psa czy kota są tak samo ważne jak badania kontrolne u ludzi. Nie mówię tutaj oczywiście o zestawie badań t

Z wizyta u weterynarza Wizyta z kotem u lekarza nie zawsze jest przyjemna, ale warto zdecydować się na profesjonalny gabinet. Warto poszukać i mieć gwarancję, że nasz podopieczny trafi w ręce wykwalifikowanego weterynarza. Nie każdy gabinet jest dobry.

Regularne badania. Czy warto?

Warto. Regularne badania naszego psa czy kota są tak samo ważne jak badania kontrolne u ludzi. Nie mówię tutaj oczywiście o zestawie badań toksykologicznych czy innych, ale podstawowe badania. Pozwalają one wykryć ewentualne problemy ze zdrowiem naszego zwierzęcia w bardzo wczesnym etapie.

Regularne ważenie może być istotne dla zwierząt starszych i po zabiegach kastracji czy sterylizacji. Otyłość to ich największy wróg, który skraca życie zwierzęcia. Zachęcam więc do regularnych wizyt w gabinetach weterynaryjnych.


Szukanie specjalisty od naszego zwierzaka

Pośród ludzi istnieje przekonanie, że każdy lekarz weterynarii zna się na chorobach każdego z domowych zwierząt. Jest to myślenie błędne bowiem weterynarze mają różne specjalizacje i nie zawsze mają odpowiednią wiedzę aby pomóc danemu zwierzęciu. Tak jak na chorobach psów i kotów znają się niemal wszyscy, tak problem pojawia się z gryzoniami i zajęczakami, które mają odmienne reakcje na dane leki od psa czy kota przy tej samej dolegliwości dlatego na przykład lek skuteczny dla kota, może być śmiertelnie niebezpieczny dla królika.

Aby mieć pewność, że nasz mały pupil jest w odpowiednich rękach powinniśmy poszukać przychodni weterynaryjnej w której przyjmuje lekarz specjalizujący się w leczeniu małych zwierząt.


Cytat z Wikipedii o wymogach, aby zostać weterynarzem

Aby wykonywać pracę lekarza weterynarii, trzeba oprócz ukończonych studiów wyższych na danym kierunku, uzyskać prawo wykonywania zawodu, które na wniosek zainteresowanego wydaje właściwa dla miejsca zamieszkania okręgowa rada lekarsko-weterynaryjna. W Polsce zawód lekarza weterynarii podlega Ustawie o zawodzie lekarza weterynarii.

W pracy lekarza weterynarii, oprócz wiedzy zdobytej na studiach, ważne są odpowiednie predyspozycje osobowościowe, zwłaszcza u lekarzy zajmujących się leczeniem małych zwierząt domowych, jak psy i koty. Praca w lecznicach weterynaryjnych związana jest z dużym kontaktem z właścicielami zwierząt, którzy muszą zaufać weterynarzowi i współpracować z nim podczas leczenia zwierzęcia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_weterynarii



© 2019 http://www.angielski.wlocl.pl/