Producenci mebli dębowych
Producenci mebli dębowych zwykle przywiązują bardzo dużą wagę do tego, aby takie meble posiadały najwyższą jakość i były bardzo trwałe. Również sprzedawcy mebli dębowych zwracają uwagę na to, jakiej jakości meble są przez nich przechowywane w magazynach. To przecież do nich będą przychodzili klienci niezadowoleni ze stanu mebli przez siebie kupionych. Wobec tego wykonawcy mebli dębowych są zobowiązani do tego, aby wykonywać je przy wykorzystaniu najwyższych standardów obowiązujących na rynku produkcji mebli dębowych. Taka sytuacja jest bardzo korzystna zarówno dla samych klientów, jak i dla producentów mebli dębowych. Pozwala im ona na korzystanie z najlepszej jakości mebli dębowych, które będą stanowiły ozdobę każdego domu i mieszkania.
Aspekt ekologiczny
Ekologiczny aspekt drewna ma nie mniejsze znaczenie, niż inne kwestie. No dobra - ale dlaczego meble z drewna są bardziej ekologiczne, od pozostałych? Przede wszystkim jest to surowiec odnawialny i nie jest wysoko przetworzony - od momentu scięcia drzewa do gotowego produktu droga co prawda jest dość daleka, ale nie tak daleka, jak w przypadku innych surowców - nie trzeba angażować w to cięzkiego przemysłu, który generuje do środowiska dużą ilość zanieczyszczeń. Dzięki temu już na starcie meble z drewna wygrywają - ale to nie wszystko, ponieważ równie ważna jest utylizacja - spalanie drewna nie generuje tak toksycznych odpadów, jak spalanie mebli z innych materiałów. Poza tym meble drewniane postoją w naszym domu znacznie dłużej - ponieważ są trwalsze i były droższe, więc tak chętnie się ich nie pozbędziemy. Łatwiej też ać im drugie życie - oddać za pomocą ogłoszenia w internecie, lub przerobić na inny mebel.
Cytat z Wikipedii, hasło: Drewno (technika) Wady i zalety drewna
W Polsce, w grodzie Biskupin wszystkie domy, urządzenia obronne i wiele przedmiotów wyposażenia i codziennego użytku były wykonane z drewna.
W drewnie rozróżniamy trzy zasadnicze przekroje:
Drewno jest materiałem niejednorodnym pod względem budowy. Posiada liczne wady, anomalie, uszkodzenia lub inne wrodzone i nabyte cechy, które obniżają jego wartość techniczną i ograniczają zakres użyteczności, ale jednocześnie mogą podnosić jego walory ozdobne. Z punktu widzenia przerobu surowca drzewnego, drewno powinno mieć kształt walca, równomierną słoistość, przebieg włókien równoległy do podłużnej osi, oraz nie powinno mieć sęków (gałęzi).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)