LPG jako paliwo samochodowe. Cytat z Wikipedii
W wielu krajach wzrasta popularność LPG jako paliwa silnikowego, zwłaszcza w Europie (głównie w Holandii, Belgii, Włoszech, Wielkiej Brytanii) oraz w Indiach i Korei. W Polsce liczba aut z LPG ciągle rośnie ? pod koniec 2011 roku wyniosła ona 2,5 mln2.
Liczba oktanowa LPG wynosi 90-120, choć do oceny właściwości antystukowych tego paliwa stosuje się częściej liczbę metanową, która dla LPG stosowanego do napędu samochodów mieści się w granicach 60-80.
LPG stosowany jest głównie jako źródło zasilania silników benzynowych, zarówno gaźnikowych, jak i z jedno i wielopunktowymi układami wtryskowymi. Korzystanie z LPG wymaga zainstalowania specjalnej instalacji. Samochody zaopatrzone w tę instalację muszą też częściowo korzystać z benzyny, gdyż ze względów technicznych rozruch i rozgrzanie silnika powinno odbywać się przy zasilaniu benzyną. Bardziej zaawansowane technicznie instalacje do LPG automatycznie przełączają się z benzyny na gaz w momencie uzyskania przez silnik odpowiedniej temperatury i prędkości obrotowej. W mniej zaawansowanych istnieje konieczność ręcznego przełączania zasilania z benzyny na LPG.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/LPG
Obsługa warsztatów samochodowych
Dobry warsztat samochodowy cechuje się tym, że można w nim w szybki i tani sposób naprawić samochód. Oczywiście cena takiej naprawy nie powinna być zbyt niska, ponieważ wówczas może się okazać, że zakupione zostały złe części samochodowe, jednak powinna być ona przystępna.
W związku z tym, że zainteresowanie warsztatami samochodowymi jest ogromne można liczyć na dostęp do wielu informacji na temat takich warsztatów, co bardzo ułatwi proces dokonywania wyboru najlepszego warsztatu. Poza tym najlepsze warsztaty samochodowe zlokalizowane są w najbardziej przystępnych miejscach, a przynajmniej mogą one liczyć na największą liczbę osób zainteresowanych ich usługami. Sama obsługa w takich warsztatach zwykle jest w pełni profesjonalna.
Wikipedia i ASO
Autoryzowana stacja obsługi (ASO) ? usługodawca świadczący usługi naprawy i konserwacji pojazdów, który działa w systemie dystrybucji utworzonym przez dostawcę pojazdów1.
Zgodnie z prawem unijnym (BER 330/2010 oraz MVBER 461/2010) klient może dowolnie wybierać czy w trakcie trwania gwarancji będzie serwisował swój samochód w autoryzowanym serwisie, czy też w warsztacie niezależnym bez utraty gwarancji.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Autoryzowana_stacja_obsługi