Kancelarie prawne obsługujące duże firmy
Duże firmy zwykle potrzebują jakiejś obsługi prawnej. Taką obsługą dużych firm mogą zajmować się całe kancelarie adwokackie oraz prawnicy przy nich zatrudnieni. Do ich zadań należy przeglądanie umów zawieranych z klientami oraz umów z kontrahentami. Poza tym mogą oni świadczyć pomoc tym firmom wówczas, gdy któryś z klientów wystąpił przeciwko nim z jakimś pozwem lub wtedy, gdy to konkretna firma została oszukana i chciałaby otrzymać od kogoś odszkodowanie.
Wiadomo, że otrzymanie takiego odszkodowania jest bardzo trudne, dlatego pomoc prawna w takim momencie czasami okazuje się niezbędna. Pomoc prawna świadczona dla dużych firm może również obejmować już sam proces ich tworzenia i ewentualnego zamykania.
Usługi radców prawnych dedykowane firmom
Radcy prawni zajmują się obsługą różnych klientów, którzy potrzebują jakiejś pomocy prawnej. Bardzo często wchodzą oni w skład różnych kancelarii lub są zatrudniani przy firmach i uczelniach czy szkołach. Świadczone przez nich usługi dedykowane są zarówno dużym firmom, jak i osobom prywatnym. W przypadku dużych firm chodzi przede wszystkim o pomoc w zawieraniu konkretnych umów oraz o pomoc w samym prowadzeniu firmy pod względem prawnym.
Natomiast pomoc osobom prywatnym, najczęściej zatrudnionym w konkretnej firmie lub związanym z konkretną szkołą obejmuje sprawy rodzinne, majątkowe i sprawy opieki nad dziećmi. Dzięki temu osoby zatrudnione w jakimś ośrodku mogą mieć zapewniony dostęp do obsługi prawnej.
Encyklopedia o prawie
Prawo, a ściślej prawo w ujęciu przedmiotowym ? system norm prawnych, czyli ogólnych, abstrakcyjnych i jednoznacznych dyrektyw postępowania, które powstały w związku z istnieniem i funkcjonowaniem państwa lub innego uporządkowanego organizmu społecznego, ustanowione lub uznane przez właściwe organy władzy odpowiednio publicznej lub społecznej i przez te organy stosowane, w tym z użyciem przymusu.
Pojęcie prawa jest również używane na oznaczenie prawa w ujęciu podmiotowym (prawo podmiotowe). Tak rozumiane występuje, gdy mówi się, że ma się prawo (jest się uprawnionym) do czegoś. Ten artykuł nie dotyczy tak rozumianego prawa.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo